Kontaktné údaje

MARGOČ s.r.o.

962 31 Sielnica 377

IČO 36690686

IČ DPH SK 2022259503

 

 

Info-Hotline

 

 

 

 

 

 

 

 CZIN.eu

 

 WebShopy - Katalog internetovych obchodov

 

Navštívte KOI KAPRE A ZÁHRADNÉ JAZIERKA v ShopMania

 

Pozri.sk - Katalog

 

www pesiazona.sk najväčšia nákupná zóna na webe

 

Ako bolo na kurze ....

27.11.2013, 08:44, Juraj Margoč

Dňa 8.5.2013 sme v našej Sielnickej prevádzke  organizovali po prvý krát kurz pre záujemcov o chov KOI kaprov. Aj keď s opozdením, predsa ponúkame reportáž z kurzu.


Kurz bol predovšetkým určený pre začínajúcich chovateľov, ale i pre skúsenejších, ktorí sa chceli o chove niečo viac dozvedieť.

Prišli záujemcovia z východného, stredného i západného Slovenska. Atmosféra bola výborná. Vysvetlili sme si základné podmienky potrebné pre chov KOI, chemizmus vodného prostredia, optimalizáciu filtrácie, rizikové faktory. Diagnostika chorôb, liečba KOI boli jedným z bodov programu, o ktorý bol azda najväčší záujem. Ukázali sme si prakticky anestéziu KOI kapra, odber steru z kože a žiabier a mikroskopovanie vzoriek. Nechýbalo ani vysvetlenie začlenenia KOI do jednotlivých variet a rozdielov medzi nimi.

Premietali sme  moju cestu po Japonskej Niigate, ktorú som absolvoval v novembri 2012 za účelom výberu  KOI u japonských chovateľov a ich import na Slovensko. Pomocou môjho komentáru si zúčastnení mohli vytvoriť obraz, ako chov prebieha, aké činnosti chovatelia a počas celého roka v skutočnosti robia, aký je ich účel a koľko je za každou rybou námahy a aj rizika.

Na záver sa rozprúdila diskusia, vymieňali sa chovateľské skúsenosti, snažili sme sa v rámci našich skúseností vyjadriť náš názor na každý problém.

Niektorí účastníci spojili absolvovanie kurzu s nákupom KOI kaprov a tovaru so zľavou. Každý navyše odchádzal z kurzu s drobným prekvapením.

 

Ukázalo sa, že jeden deň ani z ďaleka nestačí na zodpovedanie a vysvetlenie danej problematiky, čo znamená, že si podobnú akciu  zrejme zopakujeme.

Niektorí zúčastnení vyjadrili svoj názor na kurz :

" Mne sa páčilo a  aj organizačne to bolo fajn " ....pani Lotka

" Chcem veľmi pekne poďakovať za včerajší kurz, ktorý bol veľmi zaujímavý a poučný...dúfam, že sa takéto stretko ešte zopakuje a že sa časom aj na Slovensku založí klub chovateľov KOI pretože ako bolo aj včera vidieť debatovať o KOI sa dá celé hodiny."... pán Ľudovít

 

Za vyjadrenie názoru ďakujem a teším sa na ďalšie stretnutie o rok opäť v máji.

Juraj a Lucia  Margočovci

 

Prednáška o KOI varietách

 

 

Premietanie o japonskej ceste

 

Uspávanie KOI

 

Mikroskopovanie vzoriek

 

Japan KOI v praxi

 

 

                           

 

 
« Späť


Diskusia: "Ako bolo na kurze ...."
Dátum: Meno: Komentár:
- Žiadne komentáre -
Pridať komentár | Zobraziť všetky komentáre