Kontaktné údaje

MARGOČ s.r.o.

962 31 Sielnica 377

IČO 36690686

IČ DPH SK 2022259503

 

 

Info-Hotline

 

 

 

 

 

 

 

 CZIN.eu

 

 WebShopy - Katalog internetovych obchodov

 

Navštívte KOI KAPRE A ZÁHRADNÉ JAZIERKA v ShopMania

 

Pozri.sk - Katalog

 

www pesiazona.sk najväčšia nákupná zóna na webe

 

Kritériá, podľa ktorých sa hodnotí kvalita KOI na výstavách

26.10.2012, 13:34, Juraj Margoč

KOI a výstava ? Áno, KOI majú výstavy. Pre našinca ťažko pochopiteľná predstava, česť výnimkám.  Na Slovensku ľudia stále nechápu KOI ako "domáce zviera", ale berú ho ako "niečo" farebné, čo pláva v jazierku. Nájdu sa aj takí, ktorí nezaprú  svoj apetít.


Vo svete, majú však ľudia na KOI iný pohľad. Správajú sa k nim ako k ostatným rodinným maznáčikom, psovi či mačke... Tešia sa z ich krásy, majestátnosti, každého nového centimetra. Zúčastňujú sa hobby výstav, sú členmi KOI klubov, v ktorých si vymieňajú skúsenosti, nachádzajú nové kontakty, nových priateľov....

 

Výstavy sú podobné psím výstavám, aké poznáme. Účastníci prinesú svoje najlepšie ryby, umiestnia ich do pripravených separátnych nádrží. Keď sa výstava začne, skupina certifikovaných rozhodcov obíde každú nádrž a každú rybu bodovo ohodnotí, podľa určitých hodnotiacich  kritérií, ktoré sú stanovené Z.N.A. pravidlami a platia na všetkých výstavách po celom svete. Po ukončení rozhodovania, rozhodcovia sčítajú body a vyhlásia víťazov v rôznych veľkostných kategóriách.

Ny vysvetlenie ....
 

Z.N.A. (ZEN NIPPON AIRINKAI) je skratka japonského KOI klubu, založeného v Japonsku 11.2.1962 pánom Dr. Takeo Kurokim, MD.

Od roku 1983 je klub právnickou osobou.

Jeho cieľom je vyzdvihovanie japonskej tradície v chove Nishikigoi (farebných KOI).

Cieľom klubu je :

usporiadavanie KOI súťaží, show, seminárov

certifikácia rozhodcov, predikcia hodnotiacich KOI kritérií

štúdium a výskum KOI

publikácia časopisov a kníh o KOI

rôzne iné činnosti

 

Pošas svojej existencie si klub získal veľa priaznivcov a dnes má aktívnych členov po celom svete (USA, Austrália, Ázia, Európa, Afrika), vrátane hobby chovateľov. Usporadúva najznámejšiu KOI výstavu v Japonsku - ZNA All Japan International Koi Show.

 

KOI sa hodnotia podľa  stavby tela (50% dôležitosť z celkových hodnotiacich kritérií), farby (30%), kresby (20%), kvality a celkového vzhľadu.

 

KOI prihlásené do súťaže, musia byť priradené ku správnej variete, inak budú diskvalifikované. Ryby  pod 15 cm nesúťažia. Súťažia KOI, ktoré sú zaradené po 5 cm v jednotlivých veľkostných divíziách, označovaných Bu. Veľkosť sa meria od začiatku hlavy po koniec chvostovej plutvy.

15Bu  KOI 15 cm

20Bu nad 15cm do 20 cm

25Bu nad 20cm do 25 cm

30Bu nad 25cm do 30 cm

35Bu nad 30cm do 35 cm

40Bu nad 35cm  do 40 cm

45Bu nad 40 cm do 45 cm

50Bu nad 45 cm do 50 cm

55Bu nad 50 cm do 55 cm

60Bu nad 55 cm do 60 cm

65Bu nad 60cm do 65 cm

70Bu nad 65cm do 70 cm

75Bu nad 70cm do 75 cm

80Bu nad 75 cm do 80 cm

85Bu nad 80cm do 85 cm

nad 85Bu nad 85 cm

 

  A. STAVBA TELA

Telo má pripomínať tvar kuželky, za skrelami sa má rozširovať až po začiatok chrbtovej plutvy. Za ňou sa má telo ďalej  zužovať. Nos má byť okrúhly, nie špicatý. Hlava z bočného pohľadu by mala mať postupné klesanie, mala by byť mierne vypuklá, nie plochá. Vzdialenosť očí a nosa by mal predstavovať rovnostranný trojuholník. Chvostový násadec OZUTSU by mal byť hrubý, aby poukazoval na silu ryby. Oblasť žalúdka nemá byť ochabnutá. Chrbtica má byť rovná. Plutvy sú tiež dôležité. Prsné plutvy majú pripomínať anjelské krídla, aby pôsobili elegantne. Majú mať pevné hrany, nie roztrapkané. Chrbtová plutva má mať prvý lúč silný, plutva nesmie vykazovať znaky rozpadu a dier. Chvost má byť silný.

           

 

OZUKE - koreň chvostovej plutvy, chvostová plutva má vyrastať z jeho stredu

ODOME, OJIME - miesto ukončenia červenej kresby smerom k chvostu, ideálne 2 cm od chvosta

OZUTSU - chvostový násadec, jeho hrúbka určuje stavbu tela v budúcnosti, má byť mohutný

KATA - ramenná časť (od začiatku prsných plutiev po začiatok chrbtovej plutvy), má byť široká

HACHI - horná časť hlavy nad očami

 

 

B.  FARBA

Farba je produkt genetiky, krvnej línie, podmienok v jazere, veku a do určitej miery pohlavia KOI. Dobrá voda prináša dobrú farbu, ale len v prípade, keď je dobrá genetika. Farba má byť jednotná na celej rybe. Na rybe nemajú byť žiadne okná inej farby MADO AKI. Farba musí mať svoju sýtosť a nemala by byť zašpinená malými čiernymi škvrnami SHIMI. Tie bývajú príznakom chovu v tvrdej vode. Keď sú KOI mladé, farba je menej sýta a šupiny sú viac matné.  Mladé samice môžu mať viac nádych bielej farby do žltej, je to z nadbytku karoténu, ktorý sa počas tvorby ikier z kože vytratí.  

           

 

SASHI - slabá červená na kraji červenej kresby, lebo biele šupiny prekrývajú váhu červenej farby, prechod škvrny smerom k hlave, pri mladých rybách najčastejšie sa vyskytujúce

MARUZOME (KIWA) - ohraničenie  kresby - ostrejšie hrany sú žiadanejšie

MEKAZURA - červená farba prechádzajúca cez oči, na výstavách nežiadúca

TOBI HI - malá červená škvrna, prípustná, ale nežiadúca

MADO AKI - prázdny otvor v kresbe, biele šupiny v prostriedku červenej farby, neprípustné

 

 

ČIERNA FARBA (SUMI)

          

 

KASANE ZUMI - čierna farba umiestnená na červenej farbe, je o niečo tmavšia ako samotná čierna, lebo má červený podklad

TSUBO ZUMI - čierna farba na bielej farbe

TE JIMA - čierne pruhy na prsných plutvách u variety Sanke, Bekko, max3

MOTO GURO - čierna farba na základni prsnej plutvy u variety Showa, Utsurimono

 

 

C. KRESBA

Kresba je dôležitá najmä u výstavných KOI. Každá varieta má svoje pravidlá. Spoločné hodnotiace kritérium je vyváženosť. Kresba nesmie byť veľká na malej rybe a malá na veľkej rybe. Keď rybu rozdelíme na tretiny, každá má byť vyvážená. Ak je kresba viac v predu hovoríme o silnej prednej časti, ak je kresba viac vzadu hovoríme o silnej zadnej časti.

Kresba má byť dobre ohraničená, ostrá. Ostrý prechod je ďaleko ťažšie dosiahnuť u šupinatých rýb, ako u bezšupinatých. Preto sú šupinaté KOI cennejšie.

Celkovo má kresba pripomínať japonskú záhradu. Na hlave kresba má predstavovať vstup do záhrady, kresba po tele  kľukaté chodníky, ktoré pri chvoste znázorňujú východ zo záhrady.

 

D. KVALITA

Kvalita kože a jej štruktúry sa hodnotí. Koža má byť hladká, šupiny lesklé.

 

E. IMPOZANTNÝ VZHĽAD

Neznamená dĺžku ryby. Ryba má ukazovať svoju silu, telo namá byť len dllhé, ale aj široké a svalnaté. Silu môže vykazovať tvar tela, ale aj kresba. Slabá kresba môže pokaziť dojem z veľkej ryby. Veľké svalstvo a chvost tiež ukazujú silu, tak isto široké ramená. Spôsob, akým sa ryba prezentuje pri plávaní je dôležitý. Nesmie mať hlavu alebo chvost zdvihnutý hore. Plutvy majú byť roztiahnuté, ryba sa má prejavovať, akoby hovorila "pozrite sa na mňa", keď okolo nej kráčate, nesmie byť plachá

 

Ďalej rozhodcovia hodnotia  nedostatky a chyby rýb.

Ryby s nedostatkami sú zo súťaží diskvalifikované. Jedná sa o dvojstranne chýbajúce hmatové fúzy, chýbajúce oko, slepé oko, chýbajúce plutvy, medicínske zásahy - umelo odstránené šupiny, výrastky na tele nad bočnou čiarou

Chyby rýb sú prípustné, avšak znižujú celkové  bodové ohodnotenie. Prípustné chyby :

Hlava - malá, plochá, naklonená, nerovná, vpravo alebo vľavo natočená, zakrivené skrely, vysokopostavené ústa, jednostranne chýbajúce hmatové fúzy, nekoordinovaný pohyb očí, oči potiahnuté bielym alebo červeným filmom a pohybujúce sa

Chrbát - vysoký chrbát, zakrivené línie

Hruď - neprirodzene široká alebo úzka

Brucho - odstávajúce vpravo alebo vľavo, visiace, opuchnuté

Chvostová plutva - malá, nevyrastajúca so stredu koreňa chvostovej plutvy

Plutvy - nerovnomerne veľké prsné plutvy, pri plávaní dohora stojace prsné plutvy, chrbtová plutva zakrivená, malá, chýbajúce časti lúčov plutiev

Plávanie - anomálne, nekoordinované

Cekový dojem stavby tela - extrémne tlsté, tukové, široé, dlhé

 

Aký význam majú tieto výstavy  ? Pre KOI hobby nadšenca tzv. KOI KICHI, sú akousi prestížou, zábavou, avšak pre chovateľa, majúceho vlastný chov, majú veľký význam. Čím sa jeho KOI viac približuje k ideálu, tým vyššiu trhovú cenu má, čo platí i pre jeho krvných potomkov.

 
« Späť


Diskusia: "Kritériá, podľa ktorých sa hodnotí kvalita KOI na výstavách"
Dátum: Meno: Komentár:
- Žiadne komentáre -
Pridať komentár | Zobraziť všetky komentáre