Kontaktné údaje

MARGOČ s.r.o.

962 31 Sielnica 377

IČO 36690686

IČ DPH SK 2022259503

 

 

Info-Hotline

 

 

 

 

 

 

 

 CZIN.eu

 

 WebShopy - Katalog internetovych obchodov

 

Navštívte KOI KAPRE A ZÁHRADNÉ JAZIERKA v ShopMania

 

Pozri.sk - Katalog

 

www pesiazona.sk najväčšia nákupná zóna na webe

 

O nás

Krátko z našej histórie ....

Takmer každý zákazník sa nás pýta, akým spôsobom sme sa dostali k nášmu, v ich očiach nevšednému povolaniu – voda, okrasné ryby, jazierka...

 

Všetko začalo niekedy v roku 1986, keď som kdesi v pivnici vyhrabal staré zaprášené akvárium. Vďaka pochopeniu rodičov som postupne množstvo nádrží rozširoval a osvojoval si základné biologické princípy fungovania vodných systémov. Popri tom som sa venoval rybárstvu, čo logicky vyústilo do predstavy chovať ryby v záhradnom jazierku.

 

V roku 1993 som si vybojoval miesto na záhrade u rodičov a vykopal prvé, asi 4 kubíkové jazierko.
V tom čase neexistovala prakticky žiadna literatúra, nebolo sa s kým poradiť, každému úspechu predchádzalo množstvo omylov. Bojoval som s „nevysvetliteľným“ úhynom, zelenou vodou, problémami počas zimovania a podobne. Už vtedy som zistil, že nič nefunguje „samo“ , malý systém jazierka je nestabilný oproti prírodným nádržiam a vyžaduje odlišný prístup.

 

Od roku 1996 venujem pozornosť už 25 kubíkovému jazierku, kupujem koi a stále viac uvažujem o možnostiach získania skutočne kvalitných rýb.

 

V roku 2006 už na vlastnej záhrade budujem 60 kubíkové jazierko. Mám predstavu, čo by som potreboval pre správnu funkciu, ale zisťujem nedostatok možností na realizáciu. Po zistení úrovne vedomostí a prístupe niektorých v tej dobe zabehnutých predajcov jazierkovej techniky sa rozhodujem ísť vlastnou cestou a budujem môj prvý DIY /do it yourself-urob si sám/ filter o vonkajšom objeme takmer 7 kubíkov. Venujeme sa postupne aj iným jazierkam a v roku 2009 spúšťame webovú stránku www.margoc.sk a e- shop. Máme prvé realizácie, naskladňujeme tovar a budujeme priame kontakty v Nemecku a Holandsku.

 

2009  Dovážame prvé boxy originál Japan koi. Doteraz vlastním samca Ochiba Shigure z prvého importu. Táto ryba mi pripomína tragikomické začiatky spojené s dovozom.
Neustále rozširovanie sortimentu nás donútilo začať stavbu prevádzkovej budovy, ktorá v súčastnosti primárne slúži ako sklad tovaru. Rozhodujem sa utlmiť moje doterajšie podnikateľské aktivity a plne sa profesionalizovať. Plním si teda svoj sen pracovať s vodou a rybami, práca ktorá ma baví .
Predajný sortiment sa ďalej rozširuje, okrem koi z nášho odchovu geneticky totožných s japonskými rodičmi sa snažíme dovážať stále nové variety z Japonska. Ponúkame aj jesetery,jalce,amure a podustvy.

 

Na jeseň roku 2012 podnikám svoju prvú cestu do Japonska za rybami. Som ohromený výberom veľkosťou, kvalitou a samozrejme cenami koi. Odchádzam bohatší o množstvo poznatkov o chove, výžive, zimovaní a vyvraciam tvrdenia niektorých „odborníkov“ o opatere rýb v Japonsku.
Potvrdzujem si opodstatnenosť cesty výberom skutočne kvalitných koi za primeranú cenu. Večere s obchodníkmi mi priniesli množstvo poznatkov a nápadov, ktoré neskôr aplikujem na naše podmienky.

 

V roku 2013 dovážame a montujeme prvé bubnové filtre na Slovensku. Napriek vyššej cene nachádzajú zákazníkov a ja tieto systémy považujem za neprekonateľné čo sa týka efektívnosti a nárokom na priestor.

 

2014 podnikám ďalšiu, tento raz jarnú cestu do Niigaty, postupne zveľadujeme náš areál a dovážame Japonské tvarované stromy – tisy japonské na Slovensko.
Na základe dopytu zákazníkov v rámci našich časových možností montujeme automatické závlahové systémy a venujeme sa aj strešným hydroizolačným systémom.

 


V roku 2015 som opäť v Japonsku, dokončujeme naše japonské jazierko, vrátane výsadby japonskými drevinami s automatickým filtračným systémom. Neustále hľadáme nové možnosti v oblasti technológii filtrácie. Naša predstava o prístupe k zákazníkovi však zostáva stále rovnaká. Najprv nám povedzte čo od jazierka očakávate, my Vám ponúkneme alternatívy, pričom spomenieme nielen klady, ale pravdivo aj zápory každej z možností. A čo je najhlavnejšie, predpovedáme aj správanie systému v čase, pretože len po rokoch sa ukážu skutočné schopnosti , vedomosti a skúsenosti realizačnej firmy.

 

Ing Juraj Margoč
Ing Lucia Margočová