Kontaktné údaje

MARGOČ s.r.o.

962 31 Sielnica 377

IČO 36690686

IČ DPH SK 2022259503

 

 

Info-Hotline

 

 

 

 

 

 

 

 CZIN.eu

 

 WebShopy - Katalog internetovych obchodov

 

Navštívte KOI KAPRE A ZÁHRADNÉ JAZIERKA v ShopMania

 

Pozri.sk - Katalog

 

www pesiazona.sk najväčšia nákupná zóna na webe

 

Predaj rýb pre jazierka

Naša ponuka

V našej ponuke okrasných jazierkových rýb v rôznych veľkostiach, nájdete okrem  euro koi, original japan koi kapry i jesetery. V tomto roku sme rozšírili našu ponuku o veslonosa amerického, jalca zlatého a podustvu severnú.

 

Tešíme sa Vášmu stále narastajúcemu záujmu.

 

 

Často sa nás pýtate :

Otázka : Môžu sa dať KOI kapre do jazierka 1,2 m hlbokého ?

Odpoveď : Môžu, ale je to hraničná hĺbka, skutočne minimum pre zimovanie KOI. Ryby môžu byť aj v jazierku  50 cm hlbokom, ale zimu musia potom stráviť v priestoroch pivnice, garáže a pod, kde majú vyhovujúcu teplotu. Ideálne je ich zimovať priamo v dome, vo vykurovanom priestore, kde môžu rásť aj počas zimy.

 

Otázka : Znáša sa KOI s inými druhmi rýb ?

Odpoveď : KOI nie je agresívna ryba, bežne sa chová s karasmi, jalcami, jesetermi, či dokonca so pstruhmi. KOI nie je dravá ryba, ostatné ryby neprenasleduje.

 

Otázka : Ako sa ryby transportujú na väčšie vzdialenosti ?

Odpoveď : Všetky ryby balíme do plastových sáčkov s vodou doplnených kyslíkom, čo umožní viachodinový prevoz od nás k zákazníkovi.

 

Otázka : Musíme u Vás zakúpené ryby ešte karanténovať ?

Odpoveď : Naše ryby vždy prejdú niekoľkotýždňovou karanténou, sú pod veterinárnym dohľadom a do predaja sú uvoľnené len zdravé jedince, takže ďalšia karanténa nie je potrebná.

 

Otázka : Možno po príjazde domov, ryby  ihneď vypustiť  do jazierka ?

Odpoveď :  Dobré  je ich najprv aklimatizovať, vyrovnať teploty vody  t.j. ešte zabalené v sáčku ich na cca 1/2 hodiny položiť na vodnú hladinu, alebo ešte lepšie je sáčok s vodou a rybami opatrne vyliať do vaničky, plastovej prepravky a pod. a pomaly prilievať vodu z jazierka do nádoby. Pokiaľ sú ryby po cca 10 min aklimatizácii čulé, reagujú na pohyb  v ich okolí, neležia na dne ale plávajú, môžu sa pokiaľ rozdiel v teplotách jazierka a nádoby nie je väčší ako 2 stupne premiestniť do jazierka.

 

Otázka : Kedy možno začať s kŕmením po vysadení do jazierka ?

Odpoveď : Hoci prevláda názor, že kŕmiť môžeme až na druhý deň, my hodíme niekoľko granúl už po 2 hodinách a pokiaľ ryby o ne prejavia záujem, vieme, že ich úspešnému adaptovaniu na nové prostredie nič nebráni.  Aj keď im neponúkneme umelú potravu, určite si niečo v jazierku nájdu a s obvyklou dávkou krmiva začneme na druhý deň.

 

Otázka : Koľkokrát za deň a aké množstvo krmiva máme rybám ponúknuť ?

Odpoveď : V letnom období, pri teplote vody nad 20 st. Celsia a dobrých parametroch vody môžeme kŕmiť bez obmedzenia, čo sa týka početnosti dávok a čo do množstva vždy toľko, koľko dokážu v priebehu 2-3 min skonzumovať. Platí, že čím viac prijatej potravy v čo najväčšom počte kŕmnych dávok znamená najväčšie hmotnostné a dĺžkové prírastky rýb. Pri nižšej teplote medzi 15-20 st. kŕmime 2x/deň, medzi 12-15 st. 1x, medzi 10-12 st. 1x za 2 dni. Pod 10 st. už nekŕmime. Čiatočne obmedzovať kŕmenie je potrebné len starším rybám nad 50 cm, ktoré môžu mať sklon k tučnote. Dôležité je kŕmiť kvalitným krmivom s vyváženým pomerom tuku, bielkovín, vitamínov, probiotík a stopových prvkov.