Kontaktné údaje

MARGOČ s.r.o.

962 31 Sielnica 377

IČO 36690686

IČ DPH SK 2022259503

 

 

Info-Hotline

 

 

 

 

 

 

 

 CZIN.eu

 

 WebShopy - Katalog internetovych obchodov

 

Navštívte KOI KAPRE A ZÁHRADNÉ JAZIERKA v ShopMania

 

Pozri.sk - Katalog

 

www pesiazona.sk najväčšia nákupná zóna na webe

 

Chov kaprov KOI

Chov v našich podmienkach

Transport

Na prepravu je dobré použiť plastové vrecko, to sa naplí 1/3 vody a dobre uzavrie. Na dlhšie transporty je dobré vrecko nakyslíkovať. Po príchode domov ponoriť vrecko s rybami do jazierka aspoň na 30 minút, tak aby sa teplota vody vo vrecku pomaly vyrovnala s teplotou vody v jazierku.

Jazierko

Jazierko by malo byť pomerne úzke a pretiahnuté. Jazierka s veľkým priemerom mávajú vyššie tepelné straty. V užšom jazierku sa ryby ľahšie vylovujú. V pravouhlých jazierkach je vhodné zaoblenie rohov, tak môže voda ľahšie tiecť. KOI kapre potrebujú hlbokú vodu, najlepšie 1,5-2,5 m. Čím hlbšie jazierko, tým menšie kolísanie teploty. Listnaté stromy tiež nie sú veľmi vhodné ako jazierkova výsadba /popadané lístie znečisťuje vodnú hladinu/. Najvyššou prioritou jazierka je voľba správneho filtračného systému, ktorú nemožno podceniť. Ďalšou nevyhnutnou podmienkou pre správny chov KOI kaprov je kvalita vody, preto netreba zabúdať na jej pravidelné testovanie /pH, tvrdosť, prítomnosť amoniaku, nitritu, nitrátu.../

Kŕmenie

Vždy sa má len toľko kŕmiť, koľko sú ryby schopné za niekoľko minút skonzumovať. Radšej menšie množstvo a častejšie. Všeobecne platí, že čím teplejšie je, tým KOI viacej prijíma potravu.

Tu je príklad optimálneho kŕmenia  :

 

 teplota pod 0oC

nekŕmiť

 10oC

 1-2 x za týždeň

 12oC

 1 x za deň v malom množstve

 14-15oC

 2 x denne

 16-20oC

 3 x denne

 21-23oC

 4 x denne

 24-28oC

 5 x denne, alebo častejšie

 29-30oC

 5 x denne vo veľmi malých množstvách

 

večer nekŕmiť