Hydroizolácie

 

Hydroizolácia spodnej stavby

Hydroizolácia spodnej stavby je zásadná pre životnosť celej stavby. Pri poruche, vlhkosť vzlína smerom nahor a postupne znehodnocuje budovu fyzikálnou deštrukciou, či prostredníctvom vzniku plesní aj zdravotne.

Najväčším problémom je neprístupnosť a tým veľmi komplikovaná a drahá oprava. Preto je nemožné šetriť na tejto časti stavby.

Na izoláciu spodnej stavby ( izolácia proti zemnej vlhkosti, izolácia proti tlakovej vode, hydrozilácia základovej dosky, protiradónová izolácia) používame prevažne systémy PVC izolačných fólií. Tie disponujú výbornou pevnosťou v tlaku, ťahu a sú dostatočne pružné. Poskytujú možnosti dokonalého spájania aj v zložitých detailoch pri vynikajúcej zvariteľnosti. Sú dostatočne ohybné aj pri nízkych teplotách. Je pre ne typická odolnosť voči prerastaniu koreňov rastlín a prederaveniu. Sú zdravotne nezávadné.

 

 

Hydroizolácia strechy

Hydroizolácia strechy prešla rozsiahlym vývojom v posledných desaťročiach. Nespoľahlivé, nepružné asfaltové pásy nahradili moderné materiály na báze PVC, TPO, či syntetického kaučuku EPDM. Každé riešenie je spoľahlivé a má svoje výhody. Pomôžeme Vám zvoliť optimálne riešenie pre Vašu stavbu.

 

Vykonávame 4 spôsoby hydroizolácie plochých striech :

1/ mechanicky kotvené (lepené) strechy

Pokiaľ statická konštrukcia, či sklon strechy neumožňuje použiť priťažovaciu vrstvu, strešná fólia sa kotví o podklad vhodnými spojovacími prvkami. Všetky perforácie sa následne prekryjú ďalšou vrstvou pásu hydroizolácie. Používame PVC a TPO hydroizolačnéfólie Fatrafol a Sika

 

2/ zaťažené strechy

V tomto prípade saciu silu vetra eliminujeme štrkovou vrstvou vhodnej frakcie a hrúbky. Štrkový zásyp chráni použitú fóliu voči poškodeniu, či pred UV žiarením. Určitou nevýhodou je značná plošná hmotnosť a postupné zanášanie materiálu prachom a vzniká možnosť rastu náletových burín. Používame okrem PVC a TPO fólií aj EPDM fólie Firestone, ktoré majú najvyššiu životnosť. Naviac umožňujú pracovať s veľkými formátmi až do 15,3 x 30,5 m. Sú dokolnale pružné nezávisle od vonkajšej teploty.

 

3/ vegetačné strechy (zelené strechy)

Sú najmodernejšou variantou prevedenia hydroizolácie plochej strechy. Vegetačná strecha je zaťažená strecha, pričom substrát umožňuje život rastlinám pri extenzívnom či intenzívnom využívaní. Strešná skladba je obohatená o akumulačné a drenážne vrstvy. Používame PVC fólie s vysokou odolnosťou voči prerastaniu koreňov rastlín.

 

4/ pochôdzna terasa

Je tiež variantou zaťaženej strechy. V tomto prípade na plastové terče umiestňujeme dlažbu, či drevený rošt čo dáva streche zaujímavé praktické využitie.

 

Žiaľ pri nesprávnom prevedení strešnej hydroizolácie dochádza k poruchám v strešnom plášti, čím voda preniká hlbšie do stavby a následne znehodnocuje interiér budovy. Presná lokalizácia poruchy je veľmi náročná, pretože voda, keďže prechádza cez rôzne vrstvy, sa môže objaviť niekoľko metrov od ohniska problému. Odstránenie problému je drahé a komplikované, pretože hrozí sekundárne poškodenie interiéru po otvorení strešného plášťa, preto podobne ako zemnú, tak aj strešnú izoláciu nie je možné podceniť.   

 

 V prípade záujmu o hydroizoláciu, alebo jej rekonštrukciu  nás kontaktujte, prídeme na obhliadku a vypracujeme nezáväznú cenovú ponuku. 

  • Certifikát Firestone na TPO hydroizoláciu
    Certifikát Firestone na TPO hydroizoláciu
  • Certifikát Firestone na epdm hydroizoláciu
    Certifikát Firestone na epdm hydroizoláciu